پلاگین RunwayML برای گرسهاپر

RunwayML یک پلتفرم برای تمامی اقشار است که این امکان را به کاربران می دهد تا از ابزارهای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در ایجاد فرم های بصری بدون نیاز به کدنویسی استفاده کنند. این پلتفرم اکنون به وسیله افزونه ها به بسترهای متعدد نرم افزاری متصل شده است.

وحید عزیزی مولف پلاگین RunwayML برای گرسهاپر است. این پلاگین امکان برقراری ارتباط مستقیم انتقال داده از گرسهاپر به RunwayML را میسر می کند.

در ویدیوهای زیر نحوه به کارگیری این پلاگین در گرسهاپر و چگونگی عملکرد آن در RunwayML را مشاهده می کنید.

تولید مدل های ساختمانی با توجه به شرایط اقلیمی توسط یادگیری ماشینی

12500 طرح معماری 9 طبقه توسط ابزارهای تحلیل اقلیمی (لیدی باگ) مورد بررسی قرار گرفتند و 1427 مدل انتخاب شدند. در مرحله بعد این خروجی های ساختمانی به صورت تصویر در آمدند تا بتوان در مدل های پیش فرض رانوی ام ال آن ها را ترین نمود. تصاویر در 6000 مرحله ترین شده و خروجی آن مجددا وارد گرس هاپر شده و در آن به مدل سه بعدی ساختمانی بازگردانده شدند. در قدم بعدی این مدل های ساختمانی به کمک افزونه rhino.inside revit تبدیل به مدل های BIM شدند و از آن جا در لومیون بارگذاری شدند. تمامی این مرحله ها به صورت خودکار و در بازه زمانی بسیار محدودی در حد چند دقیقه صورت می گیرد.

تولید هندسه با استفاده از یادگیری ماشینی در گرسهاپر به وسیله نرم افزار رانوی

500 هندسه در گرسهاپر ایجاد شده اند. از هر کدام از آن ها 9 مقطع زده شده و به کمک آن یک تصویر ایجاد شده است. این تصاویر در رانوی توسط StyleGAN سه هزار مرتبه Train شده اند. سپس صد تصویر از خروجی رانوی وارد گرسهاپر شده و در آن جا به هندسه های سه بعدی تبدیل شده اند.

استفاده از مدل رانوی SPADE-COCO در گرسهاپر

در این مثال رنگ های برچسب ها از مدل رانوی SPADE-COCO برداشته شده است و در لایه های نرم افزار راینو استفاده شده است. مدل SPADE-COCO تصویر تولید می کند و این تغییرات به صورت همزمان در راینو قابل مشاهده است.

 

چگونگی بکارگیری مدل رانوی pix3pix در گرسهاپر

 

در گرسهاپر، مجموعه ای از صفحات رنگی ایجاد شده است. این صفحات به صورت تصویر به مدل رانوی pix2pix داده شده است تا بتوان تصاویر حقیقی ایجاد نمود. به علاوه با بکارگیری مدل MIDas در رانوی عمق هر تصویر نیز مشخص شده و در گرسهاپر تبدیل به Mesh شده است.

استفاده از مدل PoseNet رانوی در گرسهاپر

رامین در تز کارشناسی ارشد خود یک پنل تعاملی که توسط گوشی هوشمند کنترل می شود ساخته است. در این مثال، با استفاده از مدل PoseNet رانوی به وسیله تشخیص حرکات بدن رنگ ها و الگوهای پنل کنترل می شود. 

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *